Farsi | English

صفحه اصلي
محصولات
گالري تصاوير
مقالات
تماس با ما

شرکت سویابین اولین شرکتی است که با دانش مهندسین ایرانی و به کارگیری تکنولوژی ساخت موجود کشور خط تولید بلغور سویای خود را طراحی ، ساخت و راه اندازی نموده است و در حال حاضر دومین تولید کننده بلغور سویا در کشور می باشد.

فعالیت شرکت به دو بخش عمده تقسیم می گردد:

-       واحد کشاورزی

-       واحد روغنکشی

واحد کشاورزی

واحد کشاورزی این شرکت در ابتدا به صورت یکپارچه و در حال حاضر به نام شرکت دانه کار سویابین گلستان مسئولیت تامین مواد اولیه کارخانه را عهده دار می باشد . این واحد دومین تولید کننده بذر سویا در کشور می باشد که هر ساله با مجوز موسسه گواهی و ثبت بذر و نهال کشور و با نظارت مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی اقدام به تولید بذور طبقات مادری و گواهی شده جهت توزیع بین کشاورزان طرف قرارداد خود در استان می نماید .همچنین از طریق عقد قرارداد کشت ، تامین قسمتی از نهاده ها و ارائه خدمات فنی و زراعی توسط کارشناسان خود و باکمک مراکز خدمات جهاد کشاورزی حوزه فعالیت خود و رعایت اصول به زراعی ، محصول تولیدی کشاورزان را خریداری می نماید.

واحد روغنکشی

دانه پس از ورود به کارخانه ، بوجاری و خشک شده و جهت نگهداری به سیلوهای مجهز به سیستم هوشمند کنترل کیفی و جابجایی مکانیکی منتقل شده و آماده تولید می گردد .

فرآیند روغنکشی در این واحد به 3 روش صورت می پذیرد.که بسته به نیاز صنایع می توان از این روش ها استفاده نمود.

1-      روش مکانیکی – با استفاده از دستگاههای پرس حلزونی.

2-     روش شیمیایی – با استفاده از حلال هگزان و دستگاه اکستراکتور.

3-      تلفیقی از دو روش فوق.

باقیمانده دانه پس از روغنکشی تبدیل به کنجاله می گردد که کنجاله تولیدی نیز بسته به نیاز صنایع : دامی ، انسانی یا بلغور توسط دستگاه DT برای تولید کنجاله دامی و انسانی و یا سیستم فلش برای تولید بلغور هگزان زدایی می شود . بلغور تولید شده با توجه به اینکه به دلیل خلا موجود در سیستم فلش در مدت کوتاهتر و دمای پایین تری هگزان زدایی می شود . دارای رنگ روشن، پروتئین بیشتر و مهمتر از آن PDI بالاتر و قابل قبول می باشد . (70<  PDI  ).

 

صفحه اصلي محصولات گالري تصاوير مقالات تماس با ما

Soybean Golestan Co. (2009)